W jaki sposób dopasować tonik do twarzy trądzikowej

2021-03-22

Podstawą codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest nie tylko jej oczyszczanie za pomocą odpowiednich żeli myjących czy peelingów, ale również toniku. Wybranie odpowiedniego dla swojej cery jest w tym wypadku kluczowe.

Tonik do twarzy pomoże skórze lepiej wyglądać

Ten niepozorny kosmetyk ma tak naprawdę wielką moc – przede wszystkim zmniejsza widoczność porów, które są zmorą sporej liczby kobiet. Tonik do twarzy trądzikowej ma przede wszystkim oczyszczać twarz z całego brudu, nadmiaru sebum oraz kurzu, jaki się nagromadził na niej przez cały dzień. To jednak nie wszystko – zadaniem toniku do twarzy jest również zmiana pH skóry, a konkretniej – przywrócenie jego naturalnego odczynu i jednocześnie odkwaszenie skóry twarzy. Tonizacja jest więc niezbędnym etapem, który powinien znaleźć się pomiędzy dogłębnym oczyszczaniem a nawilżaniem.

Tonik będzie także łagodził zaczerwienienia na twarzy oraz wszelkie podrażnienia. Możemy spodziewać się po nim orzeźwiającego chłodu i uczucia czystości, zwłaszcza w upalne dni. Ponadto zwęża pory, a skórę zostawia rozświetloną oraz dogłębnie nawilżoną.

Wybierz odpowiedni tonik do twarzy trądzikowej

Podstawowym kryterium, jakim powinniśmy kierować się przy wyborze toniku do twarzy, jest rodzaj skóry, do jakiej jest przeznaczony. Warto nie ignorować takich oznaczeń, ponieważ zawarte w kosmetyku składniki są dopasowywane odpowiednio właśnie do potrzeb skóry suchej, tłustej lub mieszanej, czasem również trądzikowej czy z przebarwieniami.

Kryterium, jakim powinniśmy się kierować przy wyborze tego kosmetyku, powinny być również nasze prywatne upodobania co do marki, zapachu czy konkretnej linii produktów. Oczywiście warto również brać pod uwagę sumę, jaką chcemy przeznaczyć na zakup tego preparatu. Warto przyjrzeć się dokładniej przynajmniej kilku różnym propozycjom, ponieważ chociaż co do samej funkcji toniki do twarzy będą działać podobnie, część z nich może mieć dodatkowe właściwości. Te z kolei mogą ci odpowiadać – lub wręcz przeciwnie.

Kolejną rzeczą, jaką należy zrobić przed zakupem, jest skontrolowanie składu. Jest to ważne szczególnie w przypadku, gdy istnieje prawdopodobieństwo, że na jakikolwiek składnik toniku będziesz mieć uczulenie. Skład warto sprawdzać również samemu dla siebie, aby mieć pewność, z jakimi substancjami nasza skóra będzie mieć do czynienia.

Tonik do twarzy – każdy zawiera specjalne substancje

Każda firma ma swoje „asy” w rękawie, które chętnie umieszcza w różnych buteleczkach. I tak na przykład osoby o cerze wrażliwej powinny decydować się na kosmetyki pozbawione w składzie alkoholu podrażniającego skórę. Dobry będzie za to ekstrakt z aloesu, konopi, proteiny ryżu czy inozytol. W przypadku cery dojrzałej lepszym wyborem będą produkty zawierająca dobroczynne w tym wieku po 40-ce antyoksydanty. Cera trądzikowa najlepiej reaguje na produkty zawierające zioła, głównie szałwię i rumianek, ale również bakteriobójcze wyciągi z drzewa herbacianego.

Tonik do twarzy: tylko z naturalnymi składnikami?

Jeśli faktycznie chcemy zadbać o dobrą kondycję skóry, warto kupować produkty pochodzenia roślinnego, nieposiadające w składzie sztucznych substancji, takich jak parabeny, ani alkoholu, który jedynie wysusza i znacznie podrażnia skórę. Im więcej składników pochodzenia naturalnego, tym lepszy produkt ma się w dłoniach. Jednocześnie jego wysoka jakość i potwierdzona skuteczność wcale nie muszą być horrendalnie drogie, o czym najlepiej można się przekonać, przeglądając konkretne propozycje.