Semilac – jakość i trwałość

2021-07-06

Semilac, choć jako marka powstała stosunkowo niedawno – dziś należy do przodujących producentów dystrybutorów lakierów hybrydowych.

Czym jest lakier hybrydowy Semilac?

Lakier hybrydowy pojawił się na rynku stosunkowo niedawno, ale niemal natychmiast zyskał wielu fanów. Chodzi o unikalne połączenie nierozpuszczalnego żelu (który kiedyś służył do przedłużania paznokci) i zwykłego lakieru do paznokci. Jego największą zaletą jest trwałość. Lakier hybrydowy nie odkształca się nawet do czterech tygodni. Nie traci połysku przez cały czas noszenia, nie ściera się na końcach przez 3-4 dni, jak zwykły lakier. Co więcej chroni płytkę paznokcia przed zewnętrznymi wpływami mechanicznymi, pomagając w ten sposób ją wzmocnić. Dystrybuowany przez Semilac lakier hybrydowy nie zawiera szkodliwych składników, na przykład formaldehydu, który często znajduje się w tradycyjnych lakierach do paznokci. Dla wielu pań bardzo istotną zaletą jest to, że lakier hybrydowy utwardza się na paznokciach w kilka sekund. Najlepsze lakiery do paznokci tego typu nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu jak zwykłe lakiery, co znacznie ułatwia życie osobom wrażliwym na zapachy.

Lakiery do paznokci Semilac

Większość nowoczesnych lakierów nie tylko nadaje paznokciom określony kolor, ale również odżywia je witaminami, zapobiega rozwarstwianiu i utracie połysku płytki paznokcia. O jakości lakieru decyduje jego skład, na który składają się głównie barwniki, rozpuszczalnik, azotan celulozy, składnik plastyczny, żywice, absorber UV i odżywki. Warstwę lakieru tworzy azotan celulozy, rozpuszczalnik odpowiada za grubość, elastyczność folii. Połysk i lepkość lakieru zależy od ilości i jakości żywicy, a zdolność nie blaknięcie na słońcu zależy od absorbera UV. Jakość lakieru można określić w następujący sposób: weź do ręki butelkę lakieru i odkręć pędzelek, jeśli kropla lakieru nie spadnie z pędzla w ciągu 5 sekund, to najprawdopodobniej lakier jest już zaschnięty. Wysokiej jakości lakier do paznokci Semilac nie zawiera rozpuszczalników, takich jak aceton i toluen.

Dlaczego właśnie Semilac?

Marka prezentuje zupełnie inne podejście do tworzenia lakierów dla pań, a właściwie do kosmetyki w ogólności. Nie oferuje jedynie produktu, ale całą gamę usług związanych z nakładaniem lakieru. To profesjonalne usługi manicurzystek, porady od ekspertek w zakresie stylizacji paznokci, a także produkty związane z pielęgnacją, także skóry dłoni i całego ciała. Oferta firmy jest kompleksowa i odpowiada na zapotrzebowania kobiet. To także pierwsza polska firma, która zdecydowała się na sprzedaż tak zwanych zestawów startowych. Tego typu zestawy przeznaczone są jednakowo dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z profesjonalnym wykonywaniem lakierów, a także dla kobiet, które chcą mieć pod ręką większą gamę środków i narzędzi. Zestaw można spersonalizować – wszystkie jego elementy są dobierane indywidualnie, pod kątem twoich potrzeb.

Bogata oferta

Atutem firmy są też niespotykane gdzie indziej kolekcje lakierów hybrydowych. Produkty dalece odbiegają od standardowych kolorów i odcieni. Są odważne, głęboko nasycone i niezwykle wyraziste. Do dyspozycji użytkowniczek są też efekty specjalne – czyli lakiery, które zmieniają swój kolor pod wpływem promieni UV, a także takie, które mienią się różnymi kolorami w zależności od kąta padania światła czy jego intensywności. W ofercie znajdziemy też efekt kociego oka. W sklepach sygnowanych przez polską markę znajdziemy także olejki do skóry, akcesoria do wykonywania manicure w warunkach domowych i jeśli chodzi o klasyczny manicure, jak też do paznokci żelowych czy hybrydowych. W ofercie nie mogło też zabraknąć odżywek do paznokci, które zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem lakierów hybrydowych. Osoby, które chcą zająć się manicure w sposób profesjonalny, mogą zakupić też pędzle do zdobień, wzorniki kolorów, które wydatnie ułatwiają wybór odcienia lakieru oraz produkty jednorazowe, a nawet ręczniki i fartuszki. Marka w ten sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom właścicielek salonów kosmetycznych. Wraz z ofertą produktów firma proponuje też uczestnictwo w specjalistycznych kursach, które są podzielone ze względu na poziom wiedzy uczestniczek. Zaplanowano tutaj kursy dla osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z manicure jak też pań z większą wiedzą, które szukają możliwości poszerzenia swoich kompetencji. Dostępne są też kursy specjalistyczne, mające za zadanie nauczyć uczestniczki profesjonalnych technik kosmetycznych.