OnlyBio - naturalne źródło piękna

2021-04-08

Marka kosmetyczna OnlyBio zdążyła się już na stałe zadomowić w drogeriach i na naszych łazienkowych półkach. Przyczyniła się do tego zarówno szeroka gama oferowanych przez bydgoską firmę produktów, jak i ich dobra jakość oraz estetyczne opakowania. Na uwagę zasługuje także dbałość o środowisko naturalne, stanowiąca naczelną filozofię producenta.


OnlyBio - kosmetyki ekologiczne

Artykuły sygnowane nazwą OnlyBio cechuje przede wszystkim starannie przemyślany skład, zawierający - jak głoszą informacje na etykietach - co najmniej 98% składników naturalnych. Dzięki temu konsument ma pewność, że poszczególne produkty będą przyjazne dla każdego typu skóry, nawet tej problematycznej. Potwierdza to rekomendacja Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, które wyraziło o bydgoskiej marce opinię jednoznacznie pozytywną.

Filozofia producenta obecna jest zresztą nie tylko w formule samych kosmetyków. Widać ją także w dbałości o to, aby opakowania poddawały się w stu procentach recyklingowi, wpisując się w pożyteczny nurt "zero waste". Troskę o środowisko wykazują w podobnym stopniu pracownicy firmowej fabryki, przestrzegając procedur aprobowanych przez światowe gremia ekologiczne.

Firma z Bydgoszczy stara się ponadto podejmować zróżnicowane społeczne inicjatywy, służące pogłębianiu "eko-świadomości" Polaków. W tym celu upowszechnia sadzenie drzew, organizuje systematyczne zbiórki śmieci, a nawet wpływa na miejski krajobraz poprzez zapraszanie lokalnych artystów do tworzenia murali o "zielonej" tematyce. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że podobne działania zyskają szerszy oddźwięk i przyczynią się do faktycznego wzrostu społecznej świadomości w omawianym aspekcie.

Kto może używać produktów OnlyBio?

Niewątpliwa zaleta marki OnlyBio wiąże się z jej uniwersalnością: sięgać po nią mogą bowiem praktycznie wszyscy, niezależnie od płci i wieku. W bogatej ofercie produktów znajdziemy oczywiście preparaty przeznaczone dla kobiet (pielęgnacja twarzy i ciała, higiena intymna, gama kosmetyków do włosów), ale także dla mężczyzn i dzieci. Co ciekawe, bydgoskie przedsiębiorstwo stawia przy okazji na różnorodne środki czystości: płyny do naczyń i WC, a nawet... preparaty do mycia warzyw i owoców. Ten ostatni produkt wydaje się prawdziwą rynkową innowacją, świadczącą o pragnieniu nieustannego rozwoju marki.

Pewną barierą w testowaniu kosmetyków z Bydgoszczy może się ewentualnie okazać ich cena, która jest dość wygórowana na tle konkurencji. Nie zapominajmy jednak, że za marką OnlyBio stoi konkretna postawa ideowa, traktowana przez producenta z powagą. Relatywnie wysokie ceny poszczególnych artykułów mają stanowić gwarancję ich niezawodności, a zarazem neutralności względem środowiska naturalnego.

Sam producent wydaje się zresztą świadom owej niedogodności dla klientów - z tego powodu proponuje różnorodne promocje dzięki którym możemy zamówić poszczególne kosmetyki z atrakcyjnymi rabatami, nie wychodząc z domu.

Oczywiście, marka OnlyBio dostępna jest również w największych polskich sieciach drogeryjnych, a także w wybranych mniejszych punktach handlujących kosmetykami. Nie powinniśmy mieć zatem kłopotu z jej znalezieniem.